گمگشته

ما گمشدگانیم! تا هنگامی که ندانیم،گم شده ایم ...

گمگشته

ما گمشدگانیم! تا هنگامی که ندانیم،گم شده ایم ...

گمگشته

یکی ازفرزندان روح الله ام!
گرچه هیچ گاه اوراندیده ام ،اما او وعده آمدنم را سالها قبل از انقلاب داده بود!
من همان سربازی هستم که آن سالها نه تنها در گهواره نبودم،بلکه هنوز متولد نشده بودم !
پیمان من با روح خدا،به سالیان "قبل از میلاد" باز میگردد...
اوسرپرستی ام را به "سید علی" سپرده ومفتخرم که همواره تحت سرپرستی او بوده ام !
در این "مسیر پر افتخار وپربهجت" تنها،یاری خداست که یارای هدایت ما رادارد...

سر یا پیکر؟!

يكشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۲، ۰۳:۰۷ ق.ظ

اعلام نتایج یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری وپیروزی نامزد غیر اصولگرا،تب تحلیلها را در این زمینه بالا برده است.تب جریانی که بعد از گذر چند ماه از آغاز آن،به سوی پختگی وسنجیدگی بیشتری حرکت میکند.

هرچند که ارائه تحلیل صحیح وآسیب شناسی پیرامون این قضییه،برای برطرف کردن خطاها وعدم تکرار ناکامی ها در آینده،کاملا ضروری ومنطقی به نظر میرسد ولی برخی برخوردهای تند و غیر معقول بعد از عدم کسب نتیجه مطلوب-که گاهی به وهن علما نیز می انجامد-تنها به تشتت وکشمکش درونی نیروهای معتقد به آرمان اصولگرایی منتهی خواهد شد وتفسیری جز،شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و تقصیر را به گردن دیگری انداختن،نخواهد داشت.

حاصل طبیعی این چرخه عبث ونامبارک-یعنی پاک کردن صورت مساله-غفلت از شناخت نقاط ضغف وآسیب وعدم ارائه راهکار درست و در نتیجه پی ریزی شکست های عمیق تر در آینده خواهد بود.

به اعتقاد نگارنده،خلاصه کردن دلیل ناکامی نامزدهای اصولگرا در اشتباه جریانهای اصولگرا وسران شاخص آن،تحلیل خام اندیشان سطحی نگر است که یا نخواسته ویا نتوانسته اند به درکی عمیق ازچرایی چرخش رای اکثریت،به سمت نامزدی متمایل به کارگزاران واصلاح طلبان دست یابند.

مشکل بسیاری از ما،ناشی ازنادیده گرفتن اهمیت "مهره سازی" و "پیکره اصولگرایی" است.

درست است که اکثریت جوامع را افرادعادی تشکیل میدهند که در مسائل کلان واساسی دارای تحلیل ونظر تخصصی نیستند و همواره میتوانند توسط خواص صالح یا مفسد،که همان اقلیت های موثر را تشکیل میدهند،تحت مدیریت واقع شوند ولی بی توجهی به مهره چینی وکادر سازی میتواند هر حکومت پولادین ومنسجم را دچار اضمحلال کند.هرچند که این حکومت با انقلابی از عمق عقاید ناب اسلامی برخواسته باشد و مسیر زیادی  را نیز با تکیه بر این اصول و رهبری قوی، بدنه مردمی ایثارگر و سران اصولگرای اصیل،با سربلندی طی نموده باشد!

در این مصاف تعیین کننده،هرگز نمیتوان افراد پیکره اصولگرا را با چوب عامی بودن راند و مورد بی توجهی قرار داد و به آنان نگاه ابزاری داشت.

نمیتوان بعد از یک دوره بی توجهی وعدم همراه کردن وهمراه نگه داشتن آنان با اصول انقلاب وبا وجود تبلیغات سرسام آور بوق های تبلیغاتی دشمن وتلاش بی وقفه رقیب،ودر هنگامی که جریان های مختلف اصولگرا با خود جمعیتهای مردمی را همراه نموده اند،توقع داشت که این بدنه با ائتلاف سران خود،جملگی یکی شوند وهمان کنند که خواصشان میخواهند!

این یک بی اعتنایی آشکار به خواست جمعیتهای کثیری است که طی زمانی طولانی دارای خواسته های شکل گرفته هستند و با ازمیدان به در شدن یک شبه وبی عقبه نامزد خود،دچار سرخوردگی خواهند شد.

هرچند تعدد نامزدهای اصولگرا وعدم هم افزایی آنان نقش غیرقابل انکاری در شکست آنان داشت ولی این رانمی توان علت تامه و اصلی در کسب نتیجه نامطلوب دانست.

عدم برنامه ریزی وتقسیم مسئولیت برای فعالیت گفتمانی عمیق وآینده نگر در میان قشر نخبگان شاخص و میانی،بسیار مخرب تراز علل دیگراست.کسانی که میتوانستندبه منزله حلقه واسط مردمی،در شکل دادن خواست عمومی عمل کنند و با ایفای نقش فعال،مطالبات عمومی را از مسایل گذرا،معیشتی وشعارهای غیر واقعی وبی اصالت ،متوجه "واقعیات آرمانی" نمایند و آن را نهادینه سازند و همزمان باتوجیه نقشه و راهکار و "توطئه"تهاجم دشمن،جامعه را واکسینه کنند!

هرچندبا عدم پرداختن کافی به این مهم ،عرصه اجرایی کلان دیگر مجالی برای فعالیت اصولگرایان باقی نگذارده است ولی نباید مدام مشغول سرزنش خود بمانیم بلکه بایسته است که با غنیمت شمردن فرصت فراغ حاصل شده،به جبران خطای گذشته بپردازیم و بابرنامه ریزی دقیق وتهیه نقشه راه حرکت و هم افزایی همه ظرفیت ها،تقسم کار نماییم و باتلاش گفتمانی  در عرصه فرهنگ عمومی به کادرساری و تعمیق  آرمانهای واقع گرایانه اسلامی وانقلابی،در پیکره اصولگرا مبادرت ورزیم.باشد که خداوند به کارونیتمان برکت دهد.

ومن الله التوفیق وعلیه التکلان

نظرات  (۲)

۰۶ شهریور ۹۲ ، ۰۸:۵۲ مهدی آقایی پور
سلام و خدا قوت
بنده هم با نظر شما کاملا موافقم
مسئولیت اصولگرایان واقعی ، سنگینتر شده و بایستی با روشنگری قشر فهیم اصولگرا ، هم دولت یاری شود و هم از  دست اندازی و سوء استفاده ی عناصر خود فروخته به مراکز مهم کشور جلوگیری شود .
موفق باشین

با شعر جدی با موضوع" آقــــــــــا زاده " منتظر نظرات ارزشمند شما می باشم .
در ضمن با افتخار لینک شدین .
پاسخ:
سلام
ممنون
سرزدم اما موفق به نظر گذاشتن نشدم.

سلام
به نظرم این روزها باید باورمان شود که اصلاح طلبی و اصول گرایی جواب نمی دهد باید گوش به فرمان سیدعلی بود.
یاعلی
پاسخ:
سلام
فارغ از نسخه های بدلی اصولگرایی،فکر نمیکنم بتوان برای پایبندی به اصول انقلاب واسلام راهی غیر از تبعیت کامل از ولایت فقیه ارائه نمود.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی